Pievienojies SMART NET un ietaupi! Pievienoties

Izklaides bērniem: kā nodarbināt savus mazos brīvdienās?

Foto: pexels.com/@anete-lusina
 
Arī ģimenei gluži kā jebkurai citai komandai vajag laiku, lai saliedētos un radītu neaizmirstamas atmiņas, kas uzlabos saikni un ļaus būt iecietīgākiem un saprotošākiem citam pret citu ikdienas dzīvē. Šīs vērtības ir jāaudzina jau no mazotnes, tāpēc ir svarīgi atrast tādas izklaides bērniem, kas patiks ne tikai mazākajiem, bet iepriecinās arī vecākus, piemēram, aktīvo vai mierīgo atpūtu, produktīvi pavadītu laiku mājas sienās vai, baudot sezonālos laikapstākļus dabā un ļaujoties sportiskām aktivitātēm.

Aktīvā atpūta

Foto: pexels.com/@kampus
 

Peintbols vai lāzertags

Noteikti neaizmirstamas brīvdienas bērniem sagādās peintbola vai lāzertaga apmeklējums. Peintbola laikā bērnam vai jaunietim iedod speciālu “ieroci”, kurā ir iebērtas ar krāsu pildītas bumbiņas, kā arī ekipējumu, lai izvairītos no jebkādām traumām un nodrošinātu drošu spēli.
 
Savukārt lāzertaga spēle notiek tumšās telpās, kur ar “ieroci”, kas attēlo lāzera staru, ir jātrāpa pa pretinieka vesti. Šādas adrenalīnu izraisošas atrakcijas ir pieejamas visas lielākajās pilsētās gan iekštelpās aukstākiem laikapstākļiem, gan ārtelpās siltām vasaras dienām.
 

Šķēršļu trases un atrakciju parki

Daudzās pilsētās, piemēram, Siguldā, Jūrmalā un Liepājā, pašlaik ir ierīkotas arī dažādas šķēršļu trases, kas ir instalētas uz kokiem dažādos augstumos, un ļauj baudīt asas izjūtas, laižoties trosē no koka uz koku vai rāpjoties pa tīklu uz nākamo šķērsli.
 
Šajās trasēs vienmēr tiek nodrošināts atbilstošs ekipējums, lai izklaides bērniem būtu drošas, un tās ir pieejamas vairākos sarežģītības līmeņos, kas ļauj atpūsties gan mazākajiem ģimenes locekļiem, gan arī jau pusaudža vecumu sasniegušajiem jauniešiem.
 
Foto: pexels.com/@kampus
 

Sportiskā gara attīstīšana

Dažādas sportiskas aktivitātes vienmēr ir bijis viens no priekšnoteikumiem veselīga dzīvesveida piekopšanā, kā arī kustību koordinācijas un laimes hormona veicināšanā. Ziemā nav jābaidās aizvest savs mazais uz kalnu, kur instruktora vai zinošā vecāka pavadībā var apgūt pirmās kustības uz slēpēm vai sniega dēļa.
 
Ja nav vēlmes meklēt tuvāko kalnu, tad daudzās vietās pilsētā ir pieejamas slidotavas, kur mazajam spert pirmos soļus. Vasaras mēnešos laba alternatīva ir badmintons vai došanās braukt ar skrituļdēli pilsētas centrā, kā arī vienmēr var doties īsākos vai garākos izbraucienos ar riteņiem, kas būs vērtīga izklaide visu vecumu bērniem.
 

Izklaides bērniem pašu dārzā – iespēja izpausties

Aktīvai atpūtai nevajag daudz. Arī ar bumbu var izdomāt daudz radošas spēles dažādās grūtības pakāpēs, sākot no vienkāršas ripināšanas vai mešanas līdz pat sarežģītāku kustību vai principu spēlēm, vai atpūsties, spēlējot tās, kas jau gadiem ir iecienītas, piemēram, futbols, volejbols vai basketbols.
 
Daudzveidīgākās izklaides bērniem var sagādāt, iegādājoties hula hoop riņķi, ko var izmantot ne tikai, lai grieztu ap vidukli, bet arī kā atribūtu pašu izdomātās bumbu spēlēs. Protams, pirms veikt kādas sportiskas aktivitātes, vispirms ir jāiesildās, lai parūpētos par to, ka neviens negūs traumas un bērni noskaņotos aktīvi darboties.
 

Atpūta brīvā dabā

Foto: unsplash.com/@jessicarockowitz
 
Vai nezini, kur aizvest gan tos bērniņus, kam visu gribās apskatīt, gan tos, kas savos ratiņos mierīgi dus? Viena no labām alternatīvām ir aizbraukt ar ģimeni piknikā tuvāk vai tālāk no savas pilsētas, kas ļaus to padarīt arī par nelielu ekskursiju, pie reizes aplūkojot arī dažādus apskates objektus.
 
Pa ceļam varat iebraukt zooloģiskajā dārzā, aplūkot neparastos dzīvnieciņus, vai dabas parkā, pabaudīt dabas skatus. Arī botāniskie dārzi un siltumnīcas, piemēram, Tropu tauriņu māju Botāniskajā dārzā Rīgā, ir laba vieta pastaigām, kas turklāt ir pieejama visa gada garumā.

Relaksējošas brīvdienas

Foto: unsplash.com/@dnestorova
 

Akvaparki – vasaras baudījums aukstajā laikā

Savukārt, ja arī pats vēlies atslābināties no ikdienas sloga, akvaparki ir izcils veids kā apvienot izklaides bērniem ar atpūtu vecākiem. Kamēr bērni būs nošļūkuši pa visām trubām un papeldējušies visos baseinos, tikmēr vecāki var mierīgi baudīt relaksējošu atpūtu spa daļā, piemēram, burbuļvannā. Turklāt pēc tik aizraujošas un aktīvas dienas bērni noteikti būs gana noguruši, lai vakarā pavisam ātri ļautos iet uz gultiņu.
 

SPA pašu mājās

Ja nu gadījumā vīrusi vai kādas citi iemesli attur jūs no došanās uz akvaparku, SPA priekus varat baudīt arī pašu mājās. Internetā ir atrodamas daudzas receptes, kā pagatavot krāsainas maskas, kas uzlabos sejas ādu un sniegs citus bonusus. Varat arī vienoties kopīgā masāžā, pamasējot viens otram pleciņus. Mazās meitenes noteikti novērtēs arī ideju paralēli SPA dienai ieveidot matus un saposties tāpat vien, jo arī ikdienā ir jāmeklē pozitīvais.

Izklaides mājās

Foto: https://www.pexels.com/@anete-lusina
 

Galda spēles visai ģimenei

Arī mājās ir iespējams pavadīt neaizmirstamas brīvdienas, piemēram, spēlējot tādas galda spēles kā “Monopols”, “Mafija” vai vārdu spēles, piemēram, “Scrabble”. Galda spēļu daudzveidība ir tik liela, ka ir iespējams atrast gan tādas spēles, kas ieinteresēs mazākos, gan tādas, kas liks arī jau lielākajiem bērniem izrauties no telefonu ekrāniem.
 

Attīstošie konstruktori aizrautīgai pēcpusdienai

Mūsdienās ir pieejami arī ārkārtīgi daudz grūtības un vecuma kategoriju iekļaujoši konstruktori, piemēram, LEGO Minecraft vai cits variants ir LEGO Ninjago, kas noteikti nodrošinās intriģējošas izklaides bērniem, attīstīs to domāšanu un ļaus pavadīt laiku kopā ar vecākiem.
 

Filmu vakars un jaunu recepšu izmēģināšana

Ja nu tomēr spēles nekādīgi tev nesaistās ar iepriecinošu atpūtu, vienmēr vari ar bērniem uzcept kopā cepumus, iemācoties kādu jaunu recepti, vai pagatavot popkornu un noskatīties kādu filmu, kas patiks visai ģimenei, jo galvenais tomēr ir kopā pavadītais laiks. Priecīgas un pilnvērtīgas brīvdienas!
Konstruktors LEGO Ninjago Elementu turnīrs 71735, 283 gab.

Konstruktors LEGO Ninjago Elementu turnīrs 71735, 283 gab.

32,99 / gab.
Atlaides kods
Konstruktors LEGO Minecraft Zirgu stallis 21171, 241 gab.

Konstruktors LEGO Minecraft Zirgu stallis 21171, 241 gab.

22,95 / gab.
Atlaides kods
Hula hoop vingrošanas riņķi Tremblay Gym Bow, 750 mm, 0.18 kg, zila/sarkana/dzeltena/zaļa/

Hula hoop vingrošanas riņķi Tremblay Gym Bow, 750 mm, 0.18 kg, zila/sarkana/dzeltena/zaļa/

Atlaides kods
Galda spēle All Star 6in1 520991215

Galda spēle All Star 6in1 520991215

Pieejama noliktavā